Přihlášení a registrace

             | 

Joomla gallery by joomlashine.com

podstranky

Nejčastější dotazy

Dobrý den, ráda bych s Vámi fotila, ale nemám s tím žádné zkušenosti a ani postavu modelky. Je to problém?

Dobrý den, problém tohle není vůbec žádný. Rádi vám vše ochotně vysvětlíme, proberem i styl fotografování, který se k Vám hodí a ukážeme i nějaké fotografie jako příklad. Vůbec není čeho se bát. Ze začátku je vždy nervozita, ale ta časem pomine a uvidíte, že to bude pro Vás nevšední zážitek. S postavou si nedělejte starosti, pěkná fotografie může vzniknout za každých okolností.

Je lepší fotograf nebo fotografka?

Podle mého názoru je to zcela jedno. V každém případě jde o to, jaký bude výsledek a ne o to, jestli fotografuje muž nebo žena. Ale každý člověk je nějaký a každému vyhovuje něco jiného. Někdo dává přednost fotografům a někdo fotografkám.

Podepisuje se při fotografování nějaká smlouva?

Ano, smlouva se u nás podepisuje. Jedná se o klasický Model release, kde se udávají pravidla pro užití fotografií jak ze strany fotografa tak i modelů.

Dobrý den. Nebylo mi ještě 18 let, můžu s Vámi fotit?

Ano proč ne, klidně můžete. Je zde ale potřeba dodržet určitá pravidla. Od zákonného zástupce si nechat podepsat již výše zmiňovaný Model release a klidně Vás mohou rodiče doprovodit i na focení. Vzhledem k Vašemu věku se také musí vymezit styl fotografií, které by neměli přesáhnout meze mravnosti. Určitě by se nefotily akty či další, tomu podobné fotografie.

Ahoj, nebude vadit když si vezmu doprovod?

Já to osobně moc nedoporučuji. Ale pokud na tom výslovně trváte a bojíte se, je to možné si jako doprovod s sebou někoho vzít. Ale počítejte s tím, že se Váš miláček, kamarád, kamarádka tam budou 2-3 hodiny nudit. Pokud na tom urputně netrváte, určitě doporučuji nechat doprovod doma. Budete se cítit uvolněná a nebude to mít vliv na společnou koncentraci.

Chtěla jsem se zeptat, jak to u Vás při takovém focení chodí?

Kdo k nám jde poprvé, tak si s ním domlouváme sraz na tramjavové zastávce. Tam odsud následuje společná cesta až do ateliéru. Pak je malé občerstvení a následná domluva či ukázka fotografií a stylu, na kterém se dohodneme. Ve vizážistickém koutku je na řadě malování a make-up. Mnoho lidí si dokáže svůj make-up udělat samo, ale někdo si vysloveně přeje profesionální vizážistku, která samozřejmě není zdarma. Samostatné focení začíná cca po 30 až 45 minutách. Po skončení fotografování Vás necháme, aby jste si sama vybrala několik fotografií, které se Vám líbí a ty následně upravíme. Hotové fotky jsou cca do 14 dnů. Celkově celé focení trvá 2-3 hodiny, ale i více.

Ahoj, jsem kluk a chtěl bych hezký fotky. Některý fotografové kluky nefotí, co ty?

Ahoj, u mě v tomhle nevidím žádný problém. Napiš a určitě se domluvíme. Fotografování mužského pohlaví někdo z fotografů nemá rád, ale já se v tomto případě spolupráci nebráním.

Dobrý den, fotíte i děti? Chtěli bychom nějakou fotku do rodinného alba.

Dobrý den, ano fotografuji děti i celé rodinky a nebo nastávající maminky.

Dobrý den, budeme mít svatbu a hledáme někoho, kdo by nám uděla pár fotografií obřadu a potom i hostiny. Tzv. druhý fotograf, hlavního Fotografa máme zaplaceného jen přes obřad. Je možné se v tomto směru na Vás obrátit, že by jste nám nafotily zbytek? Děkuji

Dobrý den, budu velice rád, když Vám s mojí pomocí a technikou dokážu tento krásný den dokumentovat. Pokud máte na obřad zaplaceného fotografa a chtěli by jste fotografie před, po obřadu i během něho, není v tom žádný zádrhel.

 

Novinky :

Svatby 2013 D + M

 

Svatby 2013 R + P

 

Atelier :

Velká část fotografií vzniká v atelieru. Jak to v takovém atelieru vypadá, jak se tam pracuje a nebo kde se přímo atelier nachází, najdete v tomto článku. Produktové, portrétové i rodinné fotografie fotografujeme i ve Skutči u Chrudimi. Hlavní atelier pro reklamní fotografie je v klidném prostředí Prahy 3 a bezproblémovém dosahu MHD.

Více informací najdete zde ...

 

Kontakt :

Fotograf a grafik

Jméno a příjmení : Ondřej Nevole

Email : info@fotografujem.cz

ICQ : 209272975

Více informací najdete zde ...