Přihlášení a registrace

             | 

Joomla gallery by joomlashine.com

podstranky

O mne

Fotografování a fotografii se věnuji již od 14 let. To mi poprvé půjčila svůj fotoaparát mamka, která v tu dobu také dost fotila. Jednalo se o jeden fotoaparát ruské výroby a v tu chvíli se ve mě probudila vášeň, mít něco svého na focení. A tím to vlastně celé začalo. V té době samozřejmě ještě neexistovali digitální fotoaparáty a fotilo se na kinofilmy, které se pak museli doma vyvolávat. Ještě teď mám v živé paměti, jak jsme se zavírali do tmavé místnosti, kde svítila slabě jen malá žárovka obalená červeným igelitem a všude kolem tanky, ustalovače a vývojky.

Jak šel čas dál, tak se také měnily nároky na fotografickou techniku a pokrok šel kupředu. Na svůj první digitál si velmi dobře pamatuji, protže to v té době nebyla levná záležitost a choval jsem se k němu s úctou.

Zde je malý rodokmen fotoaparátů, které jsem měl a tím posledním fotím nyní :

1

Jako první byl fotoaparát na kinofilm SMENA 8M

2

Jako další kinofilmový byl ZENIT-E

3

Pak přišel na řadu první digitál Ricoh Caplio G3

4

Další digitál, u něhož šlo již nastavit manuální nastaveni i ostření Minolta S414

5

Po té jsem přecházel na řadu EVF zrcadlovek FinePix S5000

6

V této řadě jsem pokračoval nadále FinePix S5500

7

Na řadu přišel model FinePix S5600

8

Zde byl již přechod na pravé začátečnické zrcadla Nikon D40

9

Nikon D60

10

Canon 40D

Tohle tedy je můj celkový souhr minulých i nynějších fotografických pomocníků.

A teď něco o mé osobě.

Narodil jsem se roku 1981 v Chrudimi a bydlel ve Skutči. Ve Skutči jsem studoval základní školu a po ní přešel do Chrudimi na učiliště Transporty. Po učilišti jsem nastoupil do svého prvního zaměstnání v Chrasti u Chrudimi a po roce přišla základní vojenská služba v Pardubicích. Po vojně jsem se zpět do Chrasti už nevrátil a nastoupil do Luže mistínoho kovozávodu. Zde jsem začal dálkově studovat Střední průmyslovou školu technickou v Hradci králové a po maturitě si našel práci zde v Praze. Nyní pracuji jako IT specialista a v Praze jsem od roku 2008. To by bylo v krátkosti pár slov o mne.

Fotografování mám jako velký koníček a zálibu, na které nechci nijak zbohatnout a snažit se na všem vydělat. Dělám to pro to, že mě to baví. Z toho důvodu také od lidí, se kterými spolupracuji, požaduji ferový přístup a také spoluúčast na fotografických nákladech, pokud se k focení musí něco pronajímat nebo kupovat.

 

Novinky :

Svatby 2013 D + M

 

Svatby 2013 R + P

 

Atelier :

Velká část fotografií vzniká v atelieru. Jak to v takovém atelieru vypadá, jak se tam pracuje a nebo kde se přímo atelier nachází, najdete v tomto článku. Produktové, portrétové i rodinné fotografie fotografujeme i ve Skutči u Chrudimi. Hlavní atelier pro reklamní fotografie je v klidném prostředí Prahy 3 a bezproblémovém dosahu MHD.

Více informací najdete zde ...

 

Kontakt :

Fotograf a grafik

Jméno a příjmení : Ondřej Nevole

Email : info@fotografujem.cz

ICQ : 209272975

Více informací najdete zde ...